Spa & Wellness Equipment
+90 216 755 39 55
Fındıklı Mh, Hancıoğlu Cd, Ahmet Remzi Apt. No : 104-2
SpaworldSpaworldSpaworld

Islak Hacimler

Islak Hacimler

Günümüzde kullanılan ortak alanlar arasında yer alan ıslak hacimler, duş, sauna, buhar odası, gibi alanları kapsar. İçinde su bulunan alanlar ıslak hacim olarak bilinir. Spa merkezlerinde yer alan hamam, tuz odası, buhar odası gibi mekanlar da yer alır. Farklı bir atmosfere sahip olan bu mekanlar, kişilerin rahatlamasını sağlar. Islak hacim bölümleri modern ve loş tarzda tasarlanır. Kişiler bu alanlarda kendilerine terapi yaptırabilirler. Vücut sağlığı ve cilt bakımı açısından önem taşıyan bölümler arasındadır. Fiziksel açıdan sağlıklı olmanın yöntemleri arasında yer alırken, psikolojik açıdan da rahatlatan yerlerdir. Yaşam kalitesini arttırmak isteyen bireyler bakım merkezlerinde bu alanları tercih edebilirler.

Islak Hacim Alanları

Spa merkezlerinde daha sık karşılaştığımız ıslak hacim alanları geniş kapsamlıdır. Tuz odası, buhar odası, sauna, jakuzi ve kneipp banyosu, buz çeşmeleri, hamam ve havuzlar bu alanlar içinde yer alır. Tüm alanlar sağlıklı bir yaşam sürdürmek için fayda sağlar. Sistemik hastalığı ya da cilt hastalığı olanlar için ıslak hacim alanları büyük önem taşır. Bu alanların sunduğu faydalar kendi içlerinde değişkenlik gösterir. Islak hacim alanları özel malzemeler kullanılarak tasarlanır. İnsan sağlığına zarar vermeyen malzemeler yer aldığı için güvenle tercih edilebilir. Bu alanlar genellikle yetişkin ve yaşlı bireylere uygundur. Meydana gelen hastalıklara göre genç yaş grupları da bu alanlarda terapi yaptırabilir.

Islak Hacim Ekipmanlarının Özellikleri

Adından da anlaşıldığı gibi ıslak hacim ekipmanları suya dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. Pratik ve kolay temizlenebilen yapıya sahiptir. Hamam, duş, sauna, buhar odası gibi bölümlerde paslanmaz çelik yer alır. Sıcak ve soğuk suyu taşıyabilecek ekipmanlar kullanılır. Estetik açıdan da iyi bir görünüm sunar. Su yalıtımlı malzemeler yer aldığı için herhangi bir sızdırma durumu meydana gelmez. Ortak kullanım alanları olduğundan hijyenik malzemeler kullanılır. Bireylerin kendilerini son derece iyi hissedeceği bu alanlarda kullanılan ekipmanlar kalite bakımından yüksektir. Konforlu mekan tasarlamak isteyen bireyler özellik bakımından en kaliteli ekipmanları tercih edebilirler. Standart ya da özel ölçülerde tasarımlar yapılabilir.

Islak Hacim Ekipmanları Fiyatları

Gün geçtikçe daha fazla bilinen ıslak hacim mekanları, hastalıkların tedavi ve terapisinde büyük önem taşıyor. Bu alanlarda kullanılan ekipman ve malzemeler SpaWorlözel olarak tasarlanıyor. Fiyat bakımından her bütçeye uygun sunulur. Mekana göre fiyatlarda değişkenlikler yaşanabilir. Tuz odası ve sauna gibi birden fazla kişinin terapi alabileceği yerler daha maliyetlidir. Jakuzi, buz çeşmesi, kneipp banyoları daha uygun maliyetlidir. Terapi merkezi açmak isteyen bireyler uygun fiyatlı ekipmanları SpaWorld firmasından rahatlıkla temin edebilir. Spa merkezleri ekipmanları indirimli fiyatlarda satışa sunulduğunda daha uyguna satın alınabilir. Uzun ömürlü ve kaliteli alan için fiyatlar karşılaştırılabilir. İhtiyaç duyulan tüm ekipmanlar kampanya dahilinde uygun fiyatlara satın alınabilir.

Islak Hacimler Ne İşe Yarar?

Islak hacimler, insan sağlığına en iyi gelen yerlerdendir. Buz çeşmesi ve şok kovaları vücudun diri kalmasını sağlar. Kan dolaşımını düzenlemek için yaptırılabilir. Tuz odası astım ve KOAH hastaları için en ideal alanlardandır. Ciğerlerin açılmasını ve solunumun düzene girmesini sağlar. Buhar odaları cildin sağlıklı olmasına yardımcıdır. Egzama hastaları ve cilt hastalığı olanlar bu alanı tercih edebilir. Aynı zamanda dolaşımın düzenlenmesini sağlayan bir alandır. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan sauna ruh sağlığına da iyi gelir. Hamam alanı ise bireylerin cilt gözeneklerinin açılmasını sağlar. Cildin nemlenmesi, rahatlaması ve yumuşaması için tercih edilebilir. Tüm ıslak hacimler bireyin yaşam kalitesini arttırmada son derece fayda sunar.