Spa & Wellness Equipment
+90 216 755 39 55
Fındıklı Mh, Hancıoğlu Cd, Ahmet Remzi Apt. No : 104-2
SpaworldSpaworldSpaworld

Masaj Sedyesi

masaj sedyesi

Spa World tarafından büyük bir özenle üretimine devam edilen masaj sedyesi modellerinde kullanım artışı her geçen gün görülmeye hızla devam ediyor. Rahatlığıyla ve taşıdığı tüm özelliklerle ön plana çıkmayı varan Spa World masaj sedyesi modelleri sayesinde yapılan masajlar çok daha yeni nesil ve amacına ulaşan masajlar haline geliyor. Masaj yatakları ile görünüm açısından benzerlik gösterseler de teknik ve opsiyonel özellikler açısından farklı tasarımlara sahip olabilirler. Masaj salonlarında, güzellik merkezlerinde, tatil kasabalarında ve köylerinde, otel ve spa merkezlerinde, wellness merkezlerinde, kaplıca merkezlerinde ve masaj kabinlerinde en çok tercih edilen masaj ekipmanları arasında yer alır. Günlük koşturmacalar, yoğun iş hayatı, stresli dönemler ve yaş ilerlemesi gibi birçok faktör omuzlarda, sırt ve bel bölgesinde, omurga bölgesinde ve boyun bölgesinde ağrılara neden olabilir. Alınan tüm tedavilere ve uygulanan tüm işlemlere rağmen bu ağrılar tekrarlamaya devam edebilir. Bu tür sorunlardan en kalıcı şekilde kurtulabilmek için masaj yaptırmak gerekir. Özellikle de medikal anlamda ve tamamen profesyonel şekilde uygulanan masajlar kısa sürede ağrılarınıza veda etmenize yardımcı olur. Masaj salonlarında kullanılan tüm ekipmanların, özellikle de masaj sedyesi ve yataklarının mutlaka profesyonel özellikler taşıması gerekir. Burada devreye giren Spa World, sunduğu tüm masaj sedyesi modelleri ile ağrılı vücutlarınızdan kurtulmanıza olanak sağlıyor.

Masaj Sedyesi Modelleri

Spa World tarafından sunulan masaj sedyesi modelleri arasında Dream, Base, Line, Soft Line, Basic modeller yer alıyor. Her birinin kendine has özellikleri kullanım avantajlarında artışa olanak sağlıyor. Kişilerin istek ve ihtiyaçlarına göre ayarlanabilen bu masaj sedyesi modelleri kullanıldıkça ve masöz ile entegre oldukça sunduğu avantajlar da artıyor. Masaj yapılırken doğru açıların doğru tekniklerin ve doğru zeminin kullanılması hem masajın kaliteli olması açısından hem de masaj yaptıran şahsın beden sağlığını açısından çok büyük önem taşır. Burada devreye giren Spa World masaj sedyesi modelleri insan sağlığı üzerinde çok olumlu bir etki bırakır. Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Bölgesel olarak meydana gelen ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Masaj sedyesi üzerinde yapılan tüm masaj işlemleri sindirimin daha hızlı ve doğru çalışmasına olanak sağlar. Omurilik ağrılarını azaltarak omurilik hastalıklarının belirtilerini en aza indirir. Katlanabilir modellerden çekmeceli modellere birçok farklı tasarıma sahip olan bu sedyeler Spa World kalitesiyle de kendilerini belli ederler. Kullanım esnasında bir hayli kolaylık sunan çekmeceli modellerde masaj esnasında gerek duyulan tüm malzemeler yerleştirilebilir. Her salona, her kliniğe, her kabine uyum sağlayan sedye modelleri dekoratif açıdan da oldukça estetik bir görünüm sunar.

Dream Masaj Sedyesi

Spa World kalitesiyle en çok tercih edilen masaj sedyesi modelleri arasında Dream yer alıyor. Eni 80 cm, uzunluğu 200 cm, yüksekliği 65 ile 85 cm olan bu sedye modellerinin kaldırma gücü ise 300 kg’dır. Yatan ağırlık kapasitesi ise 180 kg’dır. Yüksek kaliteli bir işleve sahip olan bu modellerde üç motorlu seçenekler de mevcuttur. Kişilerin sırt, ayak ve bel bölgelerine bağlı olarak yükseklik ayarlaması yapılabilir. Basınç yayı sayesinde indirilebilir koçakları mevcuttur. Kolların, bacakların ve tüm vücudun aynı anda son derece rahat ve huzurlu hissetmesine olanak sağlar. İstek ve ihtiyaçlara yönelik olarak bu modeller Spa World tarafından özel olarak ahşap ya da deri renkleri değiştirilerek de üretilir. Konforlu bir masaj yapılabilmesi adına yüz boşluğu kısmı da bulunan bir modeldir. Masaj yaptıracak olanların isteklerine bağlı olarak ısıtmalı hale getirilebilir ve sırt kısmı yukarı doğru kaldırılabilir. Su ve neme karşı oldukça dayanıklı malzemelerden üretilen Dream masaj sedyelerinde sırt motor sistemi 35 derecelik açıyla, ayak motor sistemi ise 25 derecelik açıyla kalkış yapabilir. Lake kaplama şeklinde de üretilebilen bu sedye modellerin içeriğinde 35 DNS süngere sahiptir. Uzun ömürlü bir deri kaplaması vardır.

Base Masaj Sedyesi

En çok tercih edilen ve Spa World firmasının kalitesini net şekilde gözler önüne seren bir diğer masaj sedyesi modeli ise Base olarak bilinir. Oldukça şık ve sade bir görünüme sahip olan Base sedyelerinde en 80 cm, uzunluk 200 cm, yükseklik 75 cm ve kaldırma gücü ise 350 kg olarak belirlenir. Ahşap ve deri malzemelerin kullanıldığı bu sedyelerde kontrplak malzemeler de yapı olarak tercih edilir. Hem masaj yapımı için hem de vücut bakımları ve spa bakımları için uygun sedyeler arasında yer alır. Son derece uzun ömürlü ve anti bakteriyel deri kumaşlarla kaplıdır. Tüm renk senekleri sayesinde dekorunuza en uygun olanları hızlıca temin edebilirsiniz. Sedyenin alt kısmında yer alan şık ve oldukça doğal görünen masaj yastıkları, masaj yağları ve havlu gibi özel eşyaların koyulabileceği bölümü de mevcuttur. İsteklere bağlı olarak çekmeceli opsiyonları da bulunur. Minder kalınlığı 10 cm olarak belirlenir.

Line Masaj Sedyesi

Yüksek kalite ve işlevsel kullanımı ile ön plana çıkmayı başaran Line masaj sedyesi ise konforlu bir masaj için en temel ihtiyacınızı karşılar. Tüm masaj salonlarında, tatil köylerinde, otellerde ve spa merkezlerinde kullanıma uygun olan Line serisi, sabit olarak kullanılabilen, iki motorlu ya da üç motorlu şekilde kullanılabilen çeşitlere sahiptir. 30 DNS süngeri kullanılarak tasarlanan bu sedyelerin yüz kısmı da mevcuttur. Böylece sırt ya da omurga masajı yapılırken nefes alma açısından hiçbir zorluk yaşanmaz. Minder kalınlığı ise 12 cm olarak tercih edilir.

Basic Masaj Sedyesi

En klasik Spa World masaj sedyesi modellerinden biri olan Basic model, minder kalınlığı 8 cm, garantisi 2 yıl süren bir modeldir. Taleplere bağlı olarak çekmece opsiyonu da sunulan Basic modellerde manuel bir şekilde sırt bölümü kaldırılabilir. Hem şık görünümüyle hem de konforlu kullanımıyla dikkat çeken Basic masaj sedyeleri, vücut bakımı ve spa işlemleri için de uygundur. Uzun ömürlü kullanım amacıyla anti bakteriyel kumaşların yer verildiği Basic modeller, dayanıklılığı ve hijyenik kullanımıyla da dikkat çeker. Alt kısmında yer alan raf bölümleri ise tüm masaj malzemelerini muhafaza etmek ve sergilemek için de yeterlidir.

Soft Line Masaj Sedyesi

Minder kalınlığı 12 cm olan Soft Line masaj sedyesi modellerinde 32 DNS sünger malzemesi kullanımına yer verilir. Yüksekliği ve sırt bölümü tercihe göre ayarlanabilmektedir. Üstelik ayarlarken manuel olarak yorulmanıza gerek kalmaz. Elektrikli bir şekilde kumanda yardımıyla ayarlama yapabilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü kullanımı estetik görünümüne de yansır. Özel ahşap malzemeler kullanılarak üretilen Soft Line masaj sedyelerinde sırt motor sistemi 35 derecelik açı ile kalkış yapabilir. Sedyenin ağırlık kapasitesi 180 kg ’ye kadar ulaşır. Tek motorlu ve iki motorlu seçenekleri mevcuttur. Isıtma sistemi de bulunan bu modellerde koruyucu kılıf özelliği ve lake kaplama özelliği de alternatif olarak kullanılır. Kafa bölümünde yer alan raf seçenekleriyle de masaj esnasında ihtiyaç duyulan tüm malzemelere erişim kolaylığı sağlar. Isıtma sistemi ise yalnızca 220V/180W ile çalışabilir. İşlevsel olarak Spa World kalitesiyle tercih edebileceğiniz modellerdir.