Spa & Wellness Equipment
+90 216 755 39 55
Fındıklı Mh, Hancıoğlu Cd, Ahmet Remzi Apt. No : 104-2
SpaworldSpaworldSpaworld

Ozon Kapsül Nedir?

Ozon Kapsül Nedir

Günümüzde spa merkezlerinde, cilt bakım merkezlerinde ve bazı hastalıkların tedavisinde kullanımı yaygın olan ürünler arasında ozon kapsül yer alır. Oksijen terapisi yapan bu kapsül spa merkezlerinin olmazsa olmazları arasındadır. Bireylerin yaşamlarına sağlıklı olarak devam etmeleri için önemi büyüktür.  Hastalıkların rutin tedavisinde kullanımı yaygındır. Vücuda pek çok faydası vardır. Hem sistemik hastalıkların hem de cilt hastalıklarının tedavi edilebilmesi için gerekli olan cihazlardandır. Ozon dağılımı sağlayan bu kapsül kullanım bakımından da oldukça konforludur. Değerli gazlardan olan ozon, bu cihaz sayesinde sağlıklı yaşama katkı sunar. Gün geçtikçe değeri daha da artan ozon kapsülünün tıptaki yeri de son derece önemlidir.

Ozon Kapsül Faydaları Nelerdir?

Ozon kapsülünün kullanılmasının insan sağlığı üzerine pek çok faydası vardır. Hücrelere giden kan dolaşımının artmasını sağlar. Bu sayede yaralar daha hızlı iyileşir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili bir terapidir. Cildin yenilenmesini ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Enfeksiyon hastalıklarında kullanıldığında mikropların ölmesini sağlar. Damarların temizlenmesinde son derece etkili bir cihazdır. Eklem ve kas ağrılarını hafifletir. Ozon terapisi ile stres büyük oranda azalır. Derideki yaraların hızla iyileşmesini sağlar. Ozon kapsülünün kullanılması hormon üretimini de normale döndürür. Aynı zamanda sıcaklık etkisiyle kilo vermede de yardım sağlar. Pek çok fayda sunan  kapsül terapisi gönül rahatlığıyla yaptırılabilir. Hastalıkların derecesine en uygun oranda ozon terapisi uygulanır.

Ozon Kapsül Ürün Özellikleri ve Kullanımı

Vücutta meydana gelen hastalıkların tedavisinde ve cilt gençleştirmede kullanılan ozon terapisi özel cihazlarda uygulanır. Kapsül olarak adlandırılan bu cihaz uzun ömürlü kullanıma uygun olarak üretilir. Kullanımı oldukça kolaydır. Hasta kapsül içerisine girerek gerekli olan ozonu vücuduna alır. Buhar olarak verilen ozon gazı haftada 3-4 kez yaptırılabilir. Kabin içi sıcak olduğu için kişinin vücudunun gevşeyip rahatlamasını sağlar. Oturmalı modelleri de mevcuttur. Kişi oturarak ozon saunasını yaptırabilir. Ortalama 15-30 dakika kadar kullanılması gerekir. Sauna etkisi yaratan bu kapsülün seans programları ayarlanabilir. Paslanmaz su deposuna sahip olduğundan uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda kabin sıcaklığı istenilen dereceye getirilebilir. Elektrikle çalıştırılır ve tek tuşla kontrol edilebilir. Cihaz boyutu her hastaya uygun olacak şekilde üretilir.

Ozon Kapsül Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde oldukça popüler cihazlar arasında yer alan ozon kapsül geniş kullanım alanına sahiptir. Kullanımı en yaygın olan yerler spa merkezleridir. Sauna amacıyla kullanılarak kişilerin sağlıklı cilde kavuşmaları sağlanır. Aynı şekilde bazı cilt bakım merkezlerinde de yer alır. Sağlığa en yararlı gazlardan olan ozon gazı kapsül makine sayesinde kişinin yorulmadan tedavi olmasını sağlar. Bir sistem halinde çalışan kapsül cihaz toksinlerin atılmasında da etkilidir. Genellikle cilt sıkılaştırma, yaşlanma karşıtı ve cilt germede kullanılır. Spa merkezlerinde kullanıldığında zayıflamaya etki eder. Vücuda alınan ozon gazı derinin sıkılaşmasını sağlar. En güvenli ve sağlıklı yöntemlerden biridir. Bu sayede ihtiyaç duyan bireyler rahatlıkla terapi yaptırabilir.

Ozon Kapsül Fiyatları

Gün geçtikçe kullanım alanı yaygınlaşan ozon kapsülünün fiyatları geniş aralığa sahiptir. Cihazın kalitesine, markasına, genişliğine, kullanım amacına göre fiyatlar değişir. Oturmalı modeller klasik cihaza oranla daha maliyetlidir. Uzun yıllar boyu kullanıma uygun üretildiği için fiyatlar da orantılı belirlenir. Markaların sunduğu indirimler sayesinde daha uygun fiyata denk düşer. Kaliteli bir spa merkezinde bulunması gereken cihazlardandır. Cihaz satın almak isteyen bireyler fiyatlar arası karşılaştırma yaparak satın alabilir. Sauna amaçlı olarak kullanılabilen ozon kapsül cihazına SpaWorld imkanlarıyla sahip olabilirsiniz.