Spa & Wellness Equipment
+90 216 755 39 55
Fındıklı Mh, Hancıoğlu Cd, Ahmet Remzi Apt. No : 104-2
SpaworldSpaworldSpaworld

SPA İçin Herşey SpaWorld’te

Spa kelimesi “su ile gelen sağlık” anlamındadır. Spa terapilerinde su ile birlikte doğal bitkisel ürünler, doğal taşlar, aromatik yağlar ve en önemlisi profesyonel ellerle masaj teknikleri uygulanır.

Pedikür Spa

Nerdeyse tüm gün bir ayakkabımızın içinde cenderede sıkışmış gibi bedenimizin yükünü taşıyan ayaklarımız, belli periyodlarda bakım görerek şımartılmayı hak ediyor. Uzayan tırnaklar, ölü derilerin oluşturduğu tabakalar ve her daim mantar riskine açık ayaklarımızın güvenilir ellerde ve ekipmanlarla bakımının yapılması hem fiziki hem de ruhsal olarak kendimizi iyi hissettirecektir.

Pedikür işlemi tırnak kesimi olarak algılanmamalıdır. Pedikür derinlemesine ayak temizliği ve bakımıdır. Ayak parmaklarımızdaki tırnak yuvaları hem ölü deri hem de kir ile dolmaya müsait yapıdadır. Tırnakların itina ile tırnak batma riski oluşturmadan kesilmesi ve temizlenmesi çok önemlidir. Pedikür spa ise ayak bakımının Nirvana’sıdır. Kullanılan tüm ekipmanlar steril edilmiş şekilde kişiye özel ilk kullanıma hazır olarak hazır edilir.

Pedikür spa işleminde, ayak derisinin nem düzeyi ve sağlığının iyileştirilmesi hedeflenir. Ayakların tüm rahatsız edici etmenlerden kurtulması için bitkisel terapi ürünleri kullanılır. Ayaklara uygulanan pedikür spa sonrasında inanılmaz bir rahatlama ve ferahlama hissederek, yer çekimsiz ortamdaymış hissini yaşarsınız.

Tedavi yönüyle de pedikür spa ayaklarda oluşan mantar hastalıklarının tedavisi için uygulanmaktadır. Sağlıklı ayaklar için bakım şart, pedikür spa gereksinimdir.

Pedikür spa için özel tasarım koltuk kullanılır. Bu koltuklar sayesinde konforlu bir şekilde ayaklara bakım ve masaj yapılır. Terapi yaptıran kişinin sırt ve diz kaslarının rahatlamasını sağlamak, terapistlerin de rahat çalışmasına yardımcı olması amaçlanarak tasarlanmış koltuklardır.  Koltuklarda Havlu ve bakım yağları, masaj taşları koyma alanları mevcuttur. Ergonomisi hem terapi yaptıranlara hem de terapistlere kolaylık sunar.

Spa Ekipmanları

Şifalı sular kullanılarak yapılan bakım ve terapileri destekleyen, sıcak taş seti, buhar makinesi, havlu ve taş ısıtıcı cihazları, bakım cihazları ve masaj yatakları gibi, spa ekipmanları çok çeşitlidir. Bütün bu spa ekipmanları, kişilerin fiziksel ve ruhsal rahatlamasını sağlayan, kasların gevşetildiği, kan akışının rahatlatıldığı ve terapi sonrasında kişinin zinde bir vücuda kavuşmasını sağlayan ve birbirini destekleyen ekipmanlardır. Profesyonel ve işini bilen terapistlerle değer kazanır.

Thai Masaj Yatakları

Spa terapilerinin olmazsa olmazı masajdır. Bakım ve ruhsal ve/veya fiziksel tedavinin sonunda rahatlatıcı etkisiyle masaj vücudun yeniden akort edilmesi gibidir.

Thai masaj yatakları, ahşap malzeme kullanılarak üretilmiş, masaj esnasında rahat nefes almayı sağlayan nefes alma deliği bulunan ve yerde yapılan en iyi masajların masaj yatağıdır. Özellikle Tayland ve yoga masajlarında tercih sebebidir, kan dolaşımını düzenleme gibi bir özelliği vardır.

Normalden daha sert ve özel hareketlerle uygulanan Thai masajları için gerçek deri ve sert sünger kullanılmıştır. Masajın gerektirdiği şekilde doğru ve kaliteli olmasını sağlar.

Thai masajında vücudun ve zihnin rahatlaması yanında esnekliği artırmak, kas ve eklem gerilimini gidermek ve en önemlisi vücut enerji sistemini dengelemek hedeflenir. Bunun için de pasif germe ve hafif baskılar, vücudun enerji hatları boyunca uygulanır. Standart masaj masalarında yapılması imkansızdır. Bazalı üretilen Thai masaj yatağının eni 2 metre olarak üretilir. Boyutları sayesinde terapist masaj esnasında masaj yaptıran kişi ile aynı düzlemde ve güvende olur. Yüksekliği 20 santime kadar çıkabilir. Bazasız olan Thai masaj yatağı 350 kilo ağırlığa kadar sorunsuz masaj deneyimi sunar. Suya ve neme dayanıklı uzun ömürlü ürünlerdir.

Hayatın rutin streslerinden kurtulmak, bedeninize ve ruhunuza zindelik katmak, vücudunuzun enerjisini dengelemek, yorgunluğunu atmak ve yeniden akort ettirmek için Thai masajı ve Thai masaj yatakları doğru seçim olacaktır.